Яку теплу підлогу вибрати: електричну чи водяну?

Дізнайтеся про переваги і відмінності електричної теплої підлоги і в чому вона виграє перед водяними підлогами.

 

Обираючи теплу підлогу, ви, напевно, замислюєтеся над тим, яку - електричну або водяну - вибрати. Давайте зупинимося на перевагах і недоліках для того, щоб зрозуміти, в чому ж електрична тепла підлога виграє перед водяною.

 

Отже, перше, на що варто звернути увагу - це конструкція системи тепла підлога. Електрична тепла підлога не вимагає нічого, крім нагрівального кабелю і терморегулятора для управління системою (монтажну стрічку і гофротрубку опустимо, вони нам ролі не грають в порівнянні). Кабель укладається на нагрівальну поверхню і підключається до терморегулятора. Подальше включення і виключення системи відбувається за допомогою терморегулятора, який отримує сигнали від датчика температури підлоги і повітря.

Не бачите зображення? Натисніть! Тут - подарунковий код на теплу підлогу.

Для створення водяної підлоги потрібно придбати труби, колектор і насоси. Причому монтаж цих компонентів набагато складніший, ніж електричної теплої підлоги. Тому вартість монтажу водяної підлоги набагато вища, ніж вартість монтажу електричної теплої підлоги. Уже на етапі створення системи електрична тепла підлога обходиться дешевше.

 

За рівнем підняття підлоги електрична тепла підлога теж виграє. Товщина кабелю становить від 0,2 до 0,6 см. А товщина трубки досягає 2 см. Присутня значна втрата висоти стелі при використанні водяної теплої підлоги.

 

Які ризики при експлуатації?

 

При використанні водяної підлоги існує ризик розриву пластикових труб, по яких циркулює вода. Що відбувається далі? Далі вся система підлягає заміні, і не тільки – заміні підлягає все підлогове покриття, яке покрилося водою, а, можливо, і предмети меблів, які стояли в приміщенні.

 

Нагрівальні кабелі гарантовано працюють безперебійно, особливо кабелі Nexans і Hemstedt, які мають безмуфтове з'єднання. Якщо ж відбуваються поломки в кабелі, напр., механічні пошкодження, то немає необхідності міняти всю електричну теплу підлогу, і вже тим більше підлогове покриття знімати не потрібно. Все ваше майно залишається цілим і неушкодженим. А повну заміну кабелю проводити не потрібно: з точністю до 10 см2 можна визначити місце, де кабель не гріє, і замінити цей відрізок на новий. Відповідно, досить замінити в підлоговому покритті лише одну плиточку або зняти і поставити на місце інше покриття для підлоги. До речі, якщо раптом стався витік води, то нагрівальний кабель міняти не потрібно, тому що він повністю захищений від вологи.

 

А як на рахунок ефективності нагріву приміщення?

 

Електричний нагрівальний кабель є резистивним - по всій своїй довжині він видає абсолютно однакову температуру в будь-який його точці. Отже, все приміщення опалюється електричною теплою підлогою абсолютно рівномірно. До того ж кабель остигає повільно.

 

Які ж властивості нагріву води? Вода повільно нагрівається і швидко остигає. Причому вона не нагрівається до однієї і тієї ж температури гарантовано в кожній точці кімнати. Отже, щоб підтримувати температуру в водяній підлозі потрібно буде більше енергії, ніж при використанні електричної теплої підлоги. А уявіть, якщо ви вирішили відправитися в тривалу відпустку взимку хочете відключити повністю опалення в будинку? Вода замерзне! Що тоді станеться з трубами? Отже, водяну теплу підлогу доводиться завжди підтримувати в робочому стані - а це зайві витрати енергії і коштів.

Скільки коштує опалення?

 

Не будемо багатослівними. Ось один приклад з практики. Два будинки, один 250 м2, інший 230 м2. У період зима 2009-2010 гг. опалення за допомогою водяних теплих підлог коштувало 1420 грн. / міс, а опалення електричною теплою підлогою в 490 грн. / міс. з урахуванням усіх електроприладів в будинку. При цьому сума, витрачена на устаткування і монтаж електричної теплої підлоги була в півтора рази менше. Звичайно, з тих пір тарифи змінилися і періодично газ або електроенергія дорожчають. Але в загальному заліку, поки що саме електрична тепла підлога є найбільш вигідною.

Отже, можна підвести підсумок:

 

Електрична тепла підлога економить ваші кошти вже на етапі покупки устаткування - і обладнання та монтаж коштують дешевше.

 

• Електрична тепла підлога під час експлуатації набагато комфортніша , тому що в будь-якій точці приміщення температура на рівні підлоги є абсолютно однаковою. І вона повільно остигає.

 

При виході з ладу електричну теплу підлогу не потрібно замінювати повністю, досить замінити один відрізок на площі 10 см2.

 

• І останнє, електрична підлога є енергоефективною, тому що не витрачає багато електроенергії, а наявність теплоізоляції тільки збільшує її властивість економити ваші кошти.

 

 

 
© 2009-2024 ПРОСТО:ТЕПЛО. All rights reserved.
Designed by Business wordpress themes and freepoker.