Чи справді нагрівальні кабелі створюють сильне магнітне поле?

Рівень магнітного випромінювання нагрівальних кабелів на один-два порядки менше гранично допустимого.

 

Магнітні поля в тій чи іншій формі оточують нас всюди і завжди. Сама земна куля генерує магнітне поле, яке дозволяє нам визначати курс руху (за допомогою компаса). Крім того, всі електричні апарати і установки виробляють їх магнітні поля.

 

Точніше, магнітне поле генерується рухомими електричними зарядами: наприклад, коли струм рухається по металевому провіднику або кабелю. Магнітне поле, що оточує провідник, має ту ж частоту, що і струм, а потужність поля швидко зменшується в міру віддалення від провідника. Потужність магнітного поля (магнітна індукція) вимірюється за допомогою одиниці виміру Тесла, часто виражається в мікротеслах (мкТл). 1 миТл=0,000001 Тл.

Не бачите зображення? Натисніть! Тут - подарунковий код на теплу підлогу.

Час від часу виникають суперечки про те, чи є небезпечними для людини магнітні поля, що генеруються електроапаратами і провідниками. Але досліджень або повідомлень, які роблять висновок про їх небезпеку, немає, і виробники нагрівальних кабелів стежать за дослідженнями і дискусіями на цю тему.

 

Нагрівальні кабелі, що використовуються, створюють навколо себе слабке магнітне поле, як і будь-яке інше електрообладнання, наприклад, комп'ютери, телевізійні апарати, мікрохвильові печі, панельні обігрівачі, газорозрядні лампи, струмопровідні кабелі і т.д.

 

Нижче в таблиці 1 наводяться результати вимірювань магнітних полів поблизу різних електроапаратів. Вимірювання проводились на відстані приблизно 10 см від джерела.

 

Двожильний нагрівальний кабель генерує зазвичай магнітне поле, яке не перевищує 10% від магнітного поля одножильного нагрівального кабелю (з тим же ефектом, виміряним приблизно в 10 см від кабелю). Магнітне поле двожильного кабелю приблизно відповідає магнітному полю в будівлі зі звичайною кількістю електрообладнання та кабелів. Магнітне поле двожильного нагрівального кабелю не більше магнітного поля інших електричних кабелів. При бажанні можна ще зменшити магнітне поле, розділивши ланцюги нагрівального кабелю, так як це зменшує силу струму в кожному окремому кабелі і тим самим магнітне поле.

 

 

Таблиця 1.

Типові результати вимірювань магнітного поля на відстані приблизно 10 см від джерела.

Джерело випромінювання

магнітного поля

Рівень

магнітного поля

Пилосмок

38,7 мкТл

Електробритва

26,7 мкТл

Газорозрядна лампа

24,5 мкТл

Перфоратор/дриль

16,3 мкТл

Одножильний нагрівальний кабель

4,2 мкТл

Радіо годинник

1,6 мкТл

Холодильник

0,6 мкТл

Монітор комп’ютера

0,6 мкТл

Електропіч (800W)

0,4 мкТл

Двожильний нагрівальний кабель

0,2 мкТл

 

 

Згідно з європейськими та українськими санітарними нормами і правилами, гігієнічними довідками та іншими нормативними документами, рівень магнітного випромінювання нагрівальних кабелів на один-два порядки менше гранично допустимого. Таким чином, як одножильні, так і двожильні нагрівальні кабелі абсолютно нешкідливі для людського організму і придатні для установки в житлових і громадських приміщеннях.

 

 
© 2009-2024 ПРОСТО:ТЕПЛО. All rights reserved.
Designed by Business wordpress themes and freepoker.