Як оптимально підібрати кабель для теплої підлоги, щоб економити електроенергію в майбутньому?Дуже легко попастися на виверти продавця, який продасть Вам теплу підлогу дешевше, ніж ми. Але дуже неприємно все подальше життя переплачувати за електроенергію.
Як підібрати кабель, щоб було і тепло і економно одночасно? Вибрати оптимальну секцію кабелю, яка не буде витрачати зайву електроенергію. Звичайно, кабель, розрахований на певну потужність, її не змінить самостійно. Але витрати електроенергії двох різних секцій нагрівального кабелю на одній і тій же площі обігріву будуть різними.
Економія електроенергії теплою підлогою криється в потужності, закладеній на 1 кв.м. Одну і ту ж секцію кабелю можна укласти з різним кроком укладання, який і регулює потужність на 1 м2. Оптимальною потужністю є 150 Вт/1 м2. Саме при такій потужності кабель буде встигати швидко нагріти приміщення, і при цьому електроенергія буде витрачатися оптимально. Які ж прийоми нечесних конкурентів?Вам запропонують зробити теплу підлогу з меншою потужністю на 1 м2, наприклад, 128 Вт/м2 або 120 Вт/м2, іноді вона просто доходить до абсурдних 80 Вт/м2. Вам продадуть кабель не заради тепла, а заради самого продажу. Єдиним протипоказанням до збільшення потужності кабелю понад 100 Вт/м2є дерев'яне підлогове покриття, правда, це вже відходить у минуле. Наші клієнти укладають плівку потужністю 150-200 Вт/м2 під сучасний ламінат і підлогове покриття витримує тепло.
Низька потужність допустима для дійсно гарного обігріву лише в приміщеннях з мінімальними! тепловтратами, а це і добротна теплоізоляція, яка вимагає підняття рівня підлоги, і відмінні енергозберігаючі вікна, і утеплені стіни. Тільки в ідеально утепленому приміщенні є можливість встановити теплу підлогу з низькою потужністю.
У звичайній квартирі покладайтеся на наші розрахунки: 150 Вт/1 м2, і Вам не загрожують ні холод, ні величезна витрата електроенергії.
Приклад: різниця між кабелем різної потужності в кімнаті 18 м2.У кімнаті меблі займають 10 м2, тому гріти необхідно тільки 8 м2. Вибір секції кабелю відбувається так:
8 м2 х 150 Вт = 1200 Вт
Купується секція кабелю потужністю 1200 Вт. Ця секція нагріває приміщення швидко за рахунок оптимально підібраної потужності, витрачає для цього тільки половину своєї потужності, тому що більше і не потрібно, і працює всього близько 20 хв на годину, тобто при тарифі 0,90 грн тепла підлога витратить електроенергії на 0,18 грн (1,2 кВт:2:3х0,90 грн).
Що станеться у випадку з вибором кабелю малої потужності? Купивши коротку секцію кабелю потужністю, наприклад, 960 Вт, Ви укладаєте його більш широкими витками. А якщо це європейський кабель, то 960 - це при 230В, у нас він буде видавати і того менше, близько 880 Вт. Вам же про це не сказав продавець! Тепер, щоб прогріти ті ж 8 м2 необхідно, щоб кабель значно довше працював. У підсумку, кабель включається частіше, прогрівається до потрібної температури довше, виходить на більш високу потужність, ніж оптимально підібраний - в результаті Ви платите більше за електроенергію. На цьому прикладі, вийде близько 0,28 грн/ч (0,88 кВт:2х0,7х0,90 грн). А при значних тепловтратах і протягах дійде доА при значних тепловтратах і протягах дійде до 0,25 грн/ч – в два рази більше, ніж витрачає оптимально підібраний кабель.
Ми проти таких хитрощів, тому що забезпечуємо Вас не нагрівальним кабелем, а теплом у Вашому домі.
|