Як укладати теплу підлогу?
Монтаж теплої підлоги: покрокове керівництво.

 

1. Визначте місця установки, схему укладання та підключення кабелю, терморегулятора, датчика температури підлоги.

На плані кімнати або всієї квартири необхідно розмітити схему укладання кабелю, а також визначити розташування термостата і датчика. Площа під сантехнічними установками і стаціонарними меблями не обігрівається (виняток становлять меблі на ніжках).

Розмітка установки теплої підлоги

 

2. Теплоізоляційний шар.

На вирівняну поверхню укладається шар теплоізоляційного матеріалу (пенофола, пінополіетилену, пробки або їм подібного). Теплоізоляція необхідна, якщо знизу розташовано холодне приміщення (гараж, підвал), але, в будь-якому випадку, вона значно підвищує економічність системи - до 40%.

Укладання теплоізоляції для теплої підлоги

 

3. Укладання монтажної стрічки або металевої сітки.

У відповідності зі схемою розкладки кабелю укладіть монтажну стрічку і закріпіть її на підготовленій основі з кроком 50-70 см. Замість монтажної стрічки можна використовувати сітку з осередком близько 2 см, до якої кабель кріпиться за допомогою пластикових хомутів. Окрім можливості закріпити кабель бажаним числом кріплень, монтажна сітка зручна ще й тим, що забезпечує додаткову жорсткість, перешкоджаючи втоплення теплового кабелю в ізоляційному шарі і даючи додаткову міцність цементної стяжки.

Якщо ваш теплоізоляційний матеріал не має тепловідображуючого покриття, зробіть цей шар самостійно шляхом укладання шару щільної алюмінієвої фольги прямо на теплоізоляційний матеріал.

Укладання монтажної сітки для теплої підлоги

 

4. Нанесення розмітки.

Перенесіть схему розташування сантехнічних виробів і меблів на поверхню підлоги яскравою клейкою стрічкою або іншим зручним для вас способом, а яке стало вільним розмітьте для укладання кабелю, пам'ятаючи про місця розташування датчиків і термостата.

Розмітка установки теплої підлоги

Розмітка установки теплої підлоги

 

5. Монтаж нагрівального кабелю.

Перед укладанням кабелю перевірте опір і цілісність всіх компонентів. Розкладіть і закріпіть кабель на монтажній стрічці або на сітці з дотриманням кроку укладання, розрахованого заздалегідь. Дотримуйтесь оптимальної відстані між витками, укладаючи кабель рівномірно.

Монтаж теплої підлоги

Монтаж теплої підлоги

Монтаж теплої підлоги

При укладанні стежте, щоб місце з'єднання нагрівального кабелю з електричним знаходилося в зоні заливки цементної стяжки. Це місце повинно бути розташоване якомога ближче до місця підключення терморегулятора. Відстань до найближчої стіни не повинно бути менше 20 - 30 см, а сам відрізок з'єднання обов'язково не повинен перегинатися, залишаючись прямим.

Перехлест нагрівальної частини кабелю не допускається. В процесі монтажу кабелю його слід оберігати від механічних пошкоджень. Ходити по кабелю не допускається (працювати у взутті з м'якою підошвою).

Місце з'єднання в нагрівальному кабелі

 

6. Монтаж терморегулятора.

У разі вибору терморегулятора з керуванням по температурі підлоги, слід закріпити посередині між двома витками кабелю датчик в гофрованої трубці з металевою заглушкою. Датчик необхідно вивести якомога ближче до поверхні підлоги (стежте за положенням датчика в процесі заливки підлоги цементом: гофротрубка не повинна занурюватися в розчин). Робити установку терморегулятора слід на зручній висоті 80 - 100 см від підлоги, виконуючи всі вимоги схеми збірки і монтажу.

Монтаж терморегулятора для теплої підлоги

Монтаж терморегулятора для теплої підлоги

Монтаж датчика температури підлоги для теплої підлоги

У разі вибору терморегулятора з датчиком температури повітря, встановіть термостат на стіні на висоті приблизно 1,6 м над підлогою. Не допускається вплив на нього протягів, прямого сонячного світла або установка його поблизу будь-якого джерела тепла.
Підведіть мережеві кінці кабелю і кінець датчика температури до місця встановлення терморегулятора.

 

7. Виконання цементної заливки підлоги.

Проведіть заливку розчином або сумішшю (цемент з добавкою пластифікатора) товщиною не менше 3 см, стежачи за тим, щоб навколо кабелю не утворювалися пустоти, що затрудняють передачу тепла. Розрівнювання розчину робіть уздовж кабелю, не порушуючи інтервалу укладання.

Цементне заливання підлоги

 

8. Укладання підлогового покриття.

Не допускайте включення системи до повного затвердіння бетону (28 днів з моменту заливки). Застиглу стяжку покривають покриттям підлоги.

Укладання підлогового покриття

 

 

 

Чи Ви знаєте що...?

Як оптимально підібрати кабель для теплої підлоги, щоб економити електроенергію в майбутньому? Дуже легко попастися на виверти продавця, який ...
Як електрична тепла підлога економить електроенергію? Дізнайтеся, від чого залежить економність електричної теплої підлоги, і чому цей вид опалення ...
© 2009-2024 ПРОСТО:ТЕПЛО. All rights reserved.
Designed by Business wordpress themes and freepoker.