Підбір нагрівального кабелю і плівкидля системи тепла підлогаНагрівальний кабель буває одножильний, двожильний, тонкий двожильний. Також кабель поставляється в готових тонких нагрівальних матах. Інфрачервона плівка є відрізна, пропонуючи три варіанти ширини. Для того, щоб визначити, який кабель (або плівка) підійде для вашого приміщення, необхідно врахувати такі моменти:
1. Вид опалення.
Комфортне опалення: тепла підлога створюється на додачу до центрального опалення на випадок, якщо його буде недостатньо, або на міжсезоння, коли на вулиці холодно, а опалення ще не включили (вже вимкнули).
Основне опалення: тепла підлога створюється як основний вид опалення. Тобто в приміщенні не передбачений інший вид опалення.
2. Вид опалювального приміщення.
Кухня, ванна, туалет, житлова кімната, коридор, балкон, цокольний поверх або ін. Необхідно оцінити наскільки високу і стабільну температуру потрібно підтримувати в даному приміщенні і як часто. Також варто оцінити тепловтрати в цьому приміщенні: чи хороші вікна, чи немає протягів, який це поверх (цокольний, перший і останній поверхи - найхолодніші), чи планується теплоізоляція в приміщенні.
Наявність теплозоляціі здатна скоротити тепловтрати до 40%. Тому для основного опалення кабелем теплоізоляція є не рекомендацією, а необхідністю. Вона скорочує витрати на електроенергію під час експлуатації системи тепла підлога.
3. Опалювальна площа.
Це – площа за вирахуванням тієї, на якій стоять стаціонарні меблі. Під меблями немає сенсу гріти, тому що ми там не ходимо, до того ж кабель буде гріти сам себе, а це може привести до його перегріву.
Наприклад, якщо у вас кімната 25 м2, то вимірявши опалювальну площу може виявитися, що кабель потрібно укласти тільки на 17 м2.
Вимірюючи опалювальну площу необхідно робити відступи від плінтусів на 5 см, від стаціонарних меблів 5-10 см, від батареї 20 см. Немає потреби гріти безпосередньо під стіною, тому що ми там не ходимо, і немає потреби гріти підлогу поруч з батареєю, тому що вона прекрасно обігріває найближчі до неї 20 см площі. Такі маленькі хитрощі допомагають заощадити на кабелі.
Якщо ви робите ремонт в новому будинку або квартирі і ще не маєте дизайн-макету розміщення меблів, то опалювальну площу можна вирахувати за допомогою середньостатистичних даних:
• у ванній кімнаті опалювальна площа становить в середньому 60%; • в туалеті – 30%; • в кухні і житлових приміщеннях – 70%.
Якщо в останній момент плани щодо розстановки меблів змінюються, то кроком укладання нагрівального кабелю регулюється опалювальна площа (але не рекомендується укладати кабель ширше, ніж 15 см). При обігріві кабелем 100% площі приміщення, рекомендуємо встановлювати меблі на ніжках.
4. Стан підлоги.
Якщо планується залиття стяжки, то купується одножильний або двожильний кабель. При цьому рівень стяжки рекомендується 3-5 см, але не менше 3 см. Двожильний кабель легше в монтажі, тому що при укладанні одножильного кабелю потрібно розрахувати крок укладання так, щоб його вистачило для повернення до терморегулятора.
Якщо плануєте залиття стяжки, але можливість підняти рівень підлоги менше 3 см, то купується тонкий двожильний кабель. Він укладається без стяжки або в тонку стяжку.
Якщо ви робите косметичний ремонт і просто міняєте старе покриття на нове без залиття стяжки, то в цьому випадку потрібен тонкий нагрівальний мат або інфрачервона плівка. Якщо кладете плитку, то в плитковий клей можна укласти і тонкий двожильний кабель. Для підбору мату або плівки ви можете перейти відразу до кроку 6.
5. Визначаємо потужність на 1 м2.
На кроці 2 ми визначили вид приміщення, а на кроці 1 вид опалення. Тепер потрібно вибрати, виходячи з цих даних, якої потужності на 1 м2 буде досить для того, щоб підтримувати в приміщенні стабільну температуру, при цьому щоб система тепла підлога працювала з мінімальними енерговитратами:
• при мінімальних тепловтратах (євро вікна, наявність теплоізоляції) достатньо потужності 136 Вт/м2; • в іншому випадку (для середньостатистичних квартир) бажано збільшити потужність до 150 Вт/м2; • в приміщеннях з великими тепловтратами, напр. на цокольному поверсі, на балконі, потужність збільшується до 180 Вт/м2; • якщо нагрівальний кабель буде служити основним джерелом опалення, то необхідна потужність складе 200 Вт/м2, а при наявності добре продуманої теплоізоляції 170-180 Вт/м2.
Для дерев'яних підлог рекомендується закласти потужність не більше 100 Вт/м2.
На замітку! Від потужності не залежать витрати на електроенергію. Чим більше потужність, тим швидше буде нагріватися приміщення, а, значить, тим рідше буде працювати система тепла підлога.
6. Визначити необхідну потужність комплекту кабелю.
Для визначення фінальної потужності кабелю, комплект з якою необхідно придбати, потрібно скористатися простим множенням:
потужність на 1 м2 (Вт) х опалювальну площу (м2) = потужність, необхідна для приміщення
Далі по прайс-листам, зазначеним в розділі сайту «Прайс-листи» ви можете самостійно знайти відповідний комплект одножильного, двожильного або тонкого двожильного кабелю. Якщо в таблиці ви не знайшли число, відповідне до розрахунку, визначте потужність кабелю, яка найбільш близька до отриманого результату (схиляйтеся в більшу сторону, а не в меншу).
Якщо вам необхідно придбати нагрівальний мат або інфрачервону плівку, орієнтуйтеся на метраж опалювальної площі. Якщо купуєте нагрівальний мат, а ваш метраж в таблиці комплектів матів не знайдений, схиляйтеся в більшу сторону. При покупці плівки визначте, плівку якої ширини найзручніше укладати в вашому приміщенні і визначте необхідну довжину.
На замітку! Не забудьте вибрати терморегулятор для управління опаленням.
|